• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Інклюзивна освіта

/Files/images/vihovna_robota_2/инклюзивная.JPG/Files/images/vihovna_robota_2/Инклюзивное_образование.png


Миколаївський професійний ліцей торгівлі та ресторанного сервісу – один з найстаріших в місті. 2016 року він відсвяткував свій 90-річний ювілей. Ми готуємо кваліфікованих робітників за такими професіями, як кухар, кондитер, продавець продовольчих і непродовольчих товарів, майстер ресторанного обслуговування. На початку 2000-х років до нас звернулося курівництво Українського товариства глухих з проханням відкрити на базі нашого ліцею групу, де могли б отримати робочу спеціальність випускники Миколаївського інтернату для глухих і слабочуючих дітей. В 2002 році ми набрали першу групу, де учні з вадами слуху навчалися за професією «Кондитер».

За 14 років ми випустили більше 150 кондитерів 4 розряду з числа осіб з вадами слуху. В нашому ліцеї в групах інклюзивної освіти навчаються не тільки мешканці Миколаєва та області. До нас приїжджають і з інших регіонів України. Нашою основною метою в роботі з учнями з інвалідністю є перетворення їх на спеціалістів високого класу, які зможуть успішно конкурувати на ринку праці із людьми, що не мають проблем зі здоров’ям.

Дітям з вадами слуху потрібно більше часу на засвоєння практичних навиків. Тому ми скористалися можливістю, наданою нам чинним законодавством, і адаптували робочу навчальну програму, збільшивши в ній кількість годин, відведених на виробниче навчання і практику. Звичайні кондитери навчаються 1,5 року, діти з вадам слуху – 2 роки. В групах інклюзивної освіти навчається 8-10 чоловік. Урок в них триває 45 хвилин, з яких на навчальний процес відводиться 35 хвилин. Під час уроку ми широко використовуємо роздатковий матеріал, плани-конспекти, наочність.

Кожна група має свого сурдоперекладача. На початку нашої роботи з такими дітьми сурдоперекладач був окремою штатною одиницею. З досвідом ми зрозуміли, що така схема роботи не дає того результату, який ми очікували. Тому наш сурдоперекладач вивчився на кондитера і зараз виконує функції також майстра виробничого навчання. Наш ліцей має власний учбовий кондитерський цех, укомплектований всім необхідним обладнанням, посудом і інвентарем. Тут майбутні кондитери проходять виробниче навчання і виробничу практику.

В кондитерському цеху учні не тільки відпрацьовують теми за програмою, але й виробляють кондитерську продукцію, яка реалізується майбутніми продавцями в нашому учбовому магазині «Марійка». Навчаючись на 4 розряд, учні відпрацьовують професійні навички в цеху ліцею та на підприємствах міста. Власники підприємств задоволені нашими дітьми, бо вони самостійні і не потребують постійного нагляду зі сторони.

Після закінчення нашого закладу багато хто з учнів з вадами слуху лишається працювати на підприємствах, де вони проходили виробничу практику. Бажаючі можуть продовжити навчання за фахом в вищих навчальних закладах, вступаючи без ЗНО та вступних іспитів на 2 курс. Під час навчання ми приділяємо велику увагу соціалізації таких дітей. Адже більшість випускників інтернатних закладів погано пристосовані до існування в соціумі. Ми залучаємо їх до всіх заходів, що проходять на рівні ліцею та області. Серед наших випускників є багато спортсменів, в тому числі – паралімпійскі чемпіони з плавання і легкої атлетики.

В цих групах проводяться позаурочні заходи, в яких беруть участь батьки і друзі учнів, а також представники Українського товариства глухих. Серед учнів з вадами слуху багато творчо обдарованих дітей. Їх часто можна побачити на сцені як в сольних виступах, так і в постановках, де задіяні чуючі діти. Це дає можливість навчити чуючих і нечуючих учнів основам спілкування між собою, допомагає випускникам інтернатних закладів позбавитися від комплексів, дає їм можливість відчути себе визнаними суспільством.

Така робота приносить свій результат. Наші випускники – справжні професіонали, конкурентоспроможні на сучасному ринку праці!

Кiлькiсть переглядiв: 483

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Квітень 2019 Наступна
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930