/Files/images/vihovna_robota_2/112.png


Учнівське самоврядування в Миколаївському професійному ліцеї торгівлі та ресторанного сервісу це метод організації учнівського колективу, який забезпечує формування товариських взаємовідносин і організаторських здібностей шляхом залучення всіх учнів до участі в управлінні загальноліцейними справами.


Виховний процес в ліцеї організовується так, щоб спрямувати розвиток молодої людини на формування духовно-моральних якостей, допомогти їй повірити у свої можливості з тим, аби формувалася цілеспрямована, організована, культурна особистість, спроможна реалізувати свій інтелектуальний потенціал, творчі здібності в умовах сучасного суспільства. Провідну роль у вихованні молоді відіграє навчальний заклад, викладачі.


Самоврядування в ліцеї здійснюється через роботу Ради учнівського самоврядування. Її склад обирається раз на рік на звітно-виборному засіданні кожного навчального року. Кожна група обирає по два представники до Ради і покладає на них обов’язок відстоювати інтереси колективу. Метою діяльності учнівської Ради ліцею є виховання соціально активної особистості, задоволення потреб учнівської молоді в організації ліцейного та позаліцейного життя. Вся робота Ради учнівського самоврядування спланована на рік, але учні мають право вносити до плану необхідні корективи. Засідання Ради проходить один раз на місяць та в разі необхідності.Основними завданнями органів учнівського самоврядування є:

- забезпечення можливості учням брати участь у плануванні та реалізації навчально-виховного процесу;
- налагодження співробітництва з педагогічним колективом, адміністрацією та батьківським комітетом ліцею;
- забезпечення виконання учнями своїх обов’язків ; - підготовка та участь у проведенні предметних олімпіад, конкурсів, творчих вечорів та вечорів відпочинку;
- організація порядку в ліцеї, на території навчального закладу та контроль за чергуванням;
- формування гідного громадянина України на основі загальнолюдської моралі, національної культури, традицій та духовності українського народу.


Самоврядування виконує такі функції:

- виховну: формування в учнів національної свідомості, політичної культури, громадської думки, стимулювання до позитивних ідейно-моральних вчинків;
- колективнотворчу: створення сприятливого середовища в колективі; передача традицій і позитивного досвіду новоприбулим учням; вирішення конфліктних ситуацій;
- управлінську: залучення учнів до різноманітних форм організаторської діяльності – обговорення й прийняття рішень, складання планів, розподіл до¬ручень, облік та контроль організаторської діяльності, аналіз роботи органів учнівського самоврядування.


Безумовно, самоврядування неможливе без підтримки педагогів та майстрів виробничого навчання. В МПЛТРС створена група педагогів-консультантів, які допомагають органам учнівського самоврядування. Вони ознайомлені з основними матеріалами, що стосуються самоврядування в цілому, намагаються не нав’язувати власну волю, а лише сприяти активності учнів.


Активність учнів найбільше проявляється у колективних творчих справах, які збагачують колектив і особистість цінним досвідом, дають кожному змогу виявити і вдосконалити здібності, потреби, ставлення і стосунки. Прикладом таких колективних творчих справ є: День знань, День здоров'я, День учителя, загальноліцейні акції до Дня боротьби з ВІЛ (СНІДом); Дзвони Чорнобиля, конкурсно-розважальні програми „Нумо хлопці”, "Валентинів день”. Також за участю учнівського самоврядування в ліцеї проходять щорічні благодійні акції на підтримку онкохворих дітей, постраждалих від воєнного конфлікту в зоні проведення АТО, а також воїнів, що відстоюють цілісність держави в зоні АТО.


Кiлькiсть переглядiв: 207

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Квітень 2019 Наступна
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930