Підписатися на RSS

Історія закладу освіти

Миколаївський професійний ліцей торгівлі та ресторанного сервісу створено у 1926 році, як школу торгово-кооперативного учнівства. З розширенням навчальної бази, збільшенням контингенту, школу було переведено у будинок фінансового технікуму, який був розташований по вул.. Артилерійській, ріг В. Морської.

У 30-ті роки у Миколаєві створюється комбінат Центросоюзу, до складу якого увійшли кооперативний технікум загального харчування, школа торгового учнівства та школа кулінарного учнівства на чолі з директором комбінату Асушкіною Р.З.

Навчання здійснювалось за індивідуальною програмою, перший учнівський магазин розташовувався поміж вулицями Свердлова та Нікольською. Основними предметами, що викладались, були: товарознавство, виробниче навчання, професійна гігієна, розрахункові дисципліни. В ті роки учні не одержували стипендії, їм встановлювали робочі розряди і у відповідності з ними – розмір заробітної плати.

У 1937 році комбінат і школа розташовувались на території старого ринку, де зараз знаходиться Будинок культури суднобудівників.

Матеріальна та навчальні бази комбінату і школи були слабкими: лише три приміщення для проведення теоретичних занять та мала кількість наочних посібників та торгового обладнання. Розміщувалась школа у двох невеликих приміщеннях, службові кімнати були відсутні. Заняття проводились у три зміни. При школі функціонували курси підвищення кваліфікації.

В 1965 році був організований технікум радянської торгівлі. Школа торгово – кулінарного учнівства перестала функціонувати як самостійний навчальний заклад. Наказом від 20.08.66 року № 324 було організовано Миколаївське професійне торгово-кулінарне училище на базі шкільних груп ТСТ із середнім річним контингентом учнів не більш як 300 осіб.

На всіх етапах розвитку нашої країни перед професійно-технічною освітою вставали різні задачі, але всі вони зводились до того, щоб чесно і сумлінно працювати, служити людям. Весь навчально-виховний процес був спрямований на вирішення цих задач. Кухарі, кондитери і продавці,які виходили зі стін училища, були дійсно справжніми майстрами своєї справи.

З 1985 року училище стало називатись ПТУ № 24, а зараз – це професійний ліцей торгівлі та ресторанного сервісу. Але, як би не називався наш ліцей, життя в ньому багатогранне та різнокольорове, знання отримані тут справжні, тверді і глибокі.

Сумним та нецікавим було б життя ліцею, якби люди, які тут працюють зараз, не любили свою професію. Всі працівники живуть життям закладу, розуміють його проблеми, завжди шукають щось нове, пропонують актуальне та орієнтуються на майбутнє.

Добрі знання, теорія не підкріплена практикою, не принесли б бажаних результатів у підготовці фахівців. Добре організована практика на підприємствах допомагає нашим учням ще під час навчання відчути себе справжніми кухарями, кондитерами, продавцями, офіціантами…

Ліцей створено згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 15.03.06 р № 189 шляхом реорганізації професійно-технічного училища № 24 м. Миколаєва. Ліцей здійснює підготовку робітників високого рівня кваліфікації, як правило, з числа випускників загальноосвітніх навчальних закладів, на основі базової чи повної загальної середньої освіти, а також підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації робітників і незайнятого населення.

Головне завдання ліцею – забезпечення права громадян України на професійне навчання відповідно до їх нахилів, інтересів і здібностей та стану здоров’я, з метою задоволення потреб економіки у кваліфікованих і конкурентоспроможних на ринку праці робітниках.

Ліцей у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про професійно-технічну освіту», Положенням про професійно-технічний навчальний заклад, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 5 серпня 1998 року, № 1240, Положенням про організацію навчально-виробничого процесу в професійно-технічних навчальних закладах», тимчасовим положенням про професійний ліцей, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 17.02.2002 р. № 597, нормативно-правовими актами Міністерства освіти і науки, що є його засновником та іншими законодавчими актами України.

Кiлькiсть переглядiв: 1541

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.